Prečo po schudnutí tak často priberieme späť

                     Je veľa ľudí, ktorí sa ani nechcú pustiť do chudnutia kvôli predstave, že sa budú nejaký čas trápiť, hladovať, a potom, keď prejdú na starý spôsob života, znova priberú. A ich predstava je úplne správna. Dieta znamená odopierať si to, čo milujem, a nútiť sa jesť to, čo mi nechutí. A tento konflikt sa nedá dlho vydržať. Práve preto na schudnutie nie je dobrá dieta. Omnoho efektívnejšie je poznať potraviny, ktoré bežne konzumujeme. Naučiť sa, čo v tele spôsobujú a ako rýchlo sa dokážu zmetabolizovať čiže zmeniť sa na potrebnú energiu a nepotrebný tuk.  Potom je už veľmi jednoduché vybrať si, čo si dám na obed a čo si dám na večeru. Je to ako šoférovanie- nie je úplne najjednoduchšie sa to naučiť, a chvíľku to aj trvá, ale potom to už viete celý život.

                Ďalším veľkým problémom je boj s chuťami, či už na sladké, alebo v prípade mužov skôr na tučné jedlo. Pri odtučnovacej diete si tieto veci jednoducho odopriete a schudnete. Veď inak to ani nejde. Je ale omnoho výhodnejšie vedieť tieto chute ovládať a dostať organizmus do hormonálnej rovnováhy tak, aby takéto chute ani neprichádzali. A potom si môcť pochutnať a pomaškrtiť úplne bez problému.

                Najväčšou príčinou „jojo“ efektu je určite strata svalovej hmoty. Keď chudnete, chudnete rovnako z tuku aj zo svalovej hmoty.  Ak niekto chudne a myslí si, že stráca len tuk, je to obrovský omyl. Pri chudnutí strácate sval a tuk rovnocenne. Tu vlastne vzniká problém, keď hneď po ukončení diety zjete rovnaké množstvo potravín ako pred začatím diety, ale telo má menší obsah svalstva to znamená, že vie spracovať len menej prijatého jedla a ostatné už musí premeniť na tuk, lebo ho nemá kde použiť. Tomu sa dá zabrániť len tak, že počas chudnutia budete svalovú hmotu zároveň naberať.

                 Skvelá správa a skúsenosť z kurzov chudnutia je, že kvalitné nastavenie organizmu je tak silné, že aj pri krátkodobom porušení jedálničku a vynechaní zopár tréningov klienti nikdy nepribrali a niektorí počas toho dokonca chudli.

Pre viac info alebo prihlásenie sa na kurz chudnutia nás kontaktujte - klikni SEM